27 травня 2025 року докторка економічних наук, професорка кафедри менеджменту Волинського національного університету ім. Лесі Українки Лариса ЧЕРЧИК провела гостьову лекцію на тему "МОДЕЛІ ФОРМУВАННЯ КОМАНДИ ПРОЄКТУ" для студентів та викладачів ОП "Менеджмент", "Маркетинг", "Логістика" НЛТУ України.
Співпраця з іншими університетами у рамках гостьових лекції дає можливість розширити знання та компетентності, краще розуміти нові напрями розвитку науки та методичних підходів, а також підтримувати зв’язки із колегами.
Зустріч була організована Кафедрою Менеджменту/Department of Management у рамках довгострокової співпраці між двома закладами освіти в цілому та кафедрами зокрема.
У лекції представлене авторське бачення моделей формування команди проєкту, рекомендації для лідера й учасників команди, стадії формування команди, рекомендації, кого варто брати в команду проєкту.
- Основною ідеєю лекції стало те, що кожен проєкт унікальний, розгортається у специфічному середовищі, тому його особливості варто враховувати при формуванні команди проєкту та виборі стилю лідерства, оскільки від вдало обраного підходу значною мірою залежатиме, чи вдасться реалізувати цілі проєкту і отримати очікувані результати
- У лекції представлено підходи до формування команди проєкту, а саме застосовано синтетичний підхід і методичний прийом «згортання» складових від загального до результуючого для розробки концептуальної моделі формування команди проєкту, яка має тришарову структуру, що передбачає урахування чинників середовища проєкту, базові умови командотворення (умови формування команди проєкту; компетентності, необхідні для успішної реалізації проєкту; специфіку проєкту), які визначають вимоги до членів команди проєкту та їх ролі, особливості комунікацій, що забезпечує досягнення мети проєкту.
- На основі концептуальної моделі розглянуто такі ситуаційні команди проекту: команда проекту, орієнтована на особистість засновника; команда, орієнтована на ролі; команда, орієнтована на компетентності; крос-функціональна команда; команда, орієнтована на ресурси. Такий підхід забезпечує комплексний аналіз передумов та чинників формування команди проєкту, а в подальшому – ефективність діяльності команди в специфічних умовах розгортання проєкту.
Детальніше з представленою інформацією можна ознайомитися за посиланням: відеозапис лекції
