Навчальна практика викладачів і студентів кафедри менеджменту та маркетингу в Румунії

Доцент кафедри менеджменту та маркетингу Юлія Шведюк та студентка групи МЗЕДз-51 Соломія Салабай спільно зі студентами Університету сталого розвитку міста Еберсвальде під керівництвом професора, доктора П’єра Ібіша взяли участь в навчальній практиці в рамках реалізації наукового проєкту «Transnational Biosphere Forests 2022 – Cooperative learning in UNESCO biosphere regions for conflict prevention and sustainable transformation» з 31 липня по 17 серпня 2022 року, яка цього року проходила в Румунії.

f 2

Викладачі, студенти та організатори екскурсії вирушили з Берліну до Бухаресту, подорожуючи Німеччиною, Чехією, Словаччиною, Угорщиною та Румунією. Спочатку група учасників практики зупинилися на ночівлю в кемпінгу недалеко від Будапешту (Угорщина), дегустували страви місцевої кухні, спілкувалися та обговорювали подальші плани. Перше знайомство з Румунією відбулося в навчальному центрі дослідження природи Richita разом з представниками фундації Carpathia. Наступного дня ми піднялися до базового кемпінгу Poiana Tamas Wilderness Camp, де зустрілися з рейнджерами, які провели екскурсію і розповіли про результати своїх наукових досліджень популяції диких тварин (ведмедів, бізонів, вовків тощо) в національному парку Pietra Craiului. Під час екскурсії спільно з проф. П’єром Ібішем обговорили проблеми лісового господарства в регіоні, також відбулась зустріч з керівником фундації Carpathia, презентація ключових аспектів їх діяльності, зокрема розвиток освіти, туризму та рекреації, особливості співпраці з місцевим населенням, підтримка місцевих фермерів щодо створення асоціації підприємців, надання консалтингових послуг тощо. Під час дискусії жваво обговорювали особливості відновлення корінних деревостанів, моніторинг популяції диких тварин, збільшення біорізноманіття, розширення природоохоронних територій та прогалини у законодавстві щодо присвоєння статусу об’єкта природно-заповідного фонду окремим лісовим ділянкам. Студенти активно приймали участь в обговоренні, формулювали цікаві питання та озвучували власні пропозиції щодо розширення напрямів діяльності фундації. 

 Наступного дня весь день сходження в гори, екскурсія з лісівником, обговорення проблеми суцільних рубань в гірській місцевості, причини всихання лісових насаджень та наслідки масового пошкодження деревостанів внаслідок буреломів і вітровалів. Крім того познайомились з колоритними місцевими вівчарями, які поділилися власними рецептами і технологіями виготовлення різних видів сиру. Ввечері уже традиційна вечеря, дегустація традиційних страв румунської кухні, спілкування, співи народних пісень біля вогню, обмін традиціями.

f 1

5 серпня відбулася поїздка в місто Bresoi, відвідали національний парк Cozia, ознайомилися з буковими пралісами спільно з директором парку Mr. Pavel Prundurel, прослухали лекцію від професора П’єра Ібіша. Святкування 15-тої річниці з нагоди створення об’єкту світової спадщини ЮНЕСКО Букові праліси Карпат.

У неділю екскурсія по місту Sibiu, відвідування національного музею, зокрема Palatul Brukenthal and Galeria de Arta, обговорення перспектив розвитку туризму та рекреації в регіоні з місцевою адміністрацією. Наступного дня відвідування національного парку Cozia, лекція від колег з Карпатського біосферного заповідника В.Ф. Покиньчереди та Ірини Йонаш, дослідження букових пралісів. Прощальний вечір біля ватри з містом Bresoi, зустріч з представником національного історичного музею міста Бухарест, знайомство з історією Румунії, легендами походження міста, розповіді місцевих жителів, особливості сходження в Румунські Карпати та приготування страв традиційної української кухні від учасників екскурсії з НЛТУ України, КБЗ та НТУ.

Наступного дня подорож до міста Galati, екскурсія до Macin Mountains National Park паромом через річку Дунай. Відвідування інформаційного центру, екскурсійний тур до долини букових лісів через гірські масиви природно-заповідних територій з директором парку Mr. Viorel Rossa. Ввечері винний тур з традиційними видами вин Румунії. Також подорож до міста Тульча, зустріч з різними групами стейкхолдерів, зокрема директором біосферного резервату Danube Delta Mrs. Viorica Basca, директором лісогосподарського підприємства RomSILVA Mr. Costel Peteu та дослідниками Danube Delta National Institute for Research and Development Mrs. Liliana Ene and Mr. Gabriel Wpu. Переїзд катерами до міста Sulina із відвідуванням лісової ділянки експлуатаційних лісів тополі та верби, ознайомлення з особливостями менеджменту лісового господарства на території біосферного резервату. Ввечері знайомство з містом. 

Наступного дня прогулянка човном до Letea Forest, ядрової зони біосферного резервату Danube Delta, екскурсія з лісівником природоохоронною територією, спостереження за об’єктами дикої природи. Відвідування інформаційного центру біосферного резервату в Sulinu, знайомство з культурною спадщиною Румунії, історією міста, економічною ситуацією в регіоні та проблемами розвитку туризму. Похід узбережжям Чорного моря, спостереження за природними екосистемами, прогулянки на каное. 

Навчальна практика завершилась спільною зустріччю усіх учасників на узбережжі Чорного моря, обговоренням подорожі, зворотнім зв'язком від студентів та рекомендаціями щодо покращення ситуації з розвитком територій ПЗФ в Румунії, перспективами туризму та рекреації, пошуком балансу між збереженням біорізноманіття, підтриманням послуг екосистем і розвитком туризму, тобто досягненням максимального соціо-еколого-економічного ефекту як відповіді на глобальні виклики, зокрема зміни клімату. Урочиста вечеря, подяка професору П’єру Ібішу та організаторам Angela Dihte та Danielo Ojeda de Vicente.

Колектив кафедри менеджменту та маркетингу висловлює щиру подяку професору, доктору П’єру Ібішу з Центру еконіки та менеджменту екосистем за багаторічну співпрацю і сподіваємось, що вже традиційно студенти з Університету сталого розвитку м. Еберсвальде матимуть можливість наступного року відвідати Україну, НЛТУ України, Карпатський біосферний заповідник, біосферний резерват «Розточчя» і ще краще відкрити для себе невимовну красу нашої країни. Запрошуємо студентів НЛТУ України активно долучатися до навчальної екскурсії, обмінюватись знаннями, досвідом, знайомитись з культурами інших країн і популяризувати красу та величезний природний капітал і багатство нашої держави.

f 4

GREEN Blue Orange BACK TO TOP